Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Skip Navigation LinksPusat Multimedia dan Teknologi

PENGENALAN

Pusat Multimedia dan Teknologi atau ringkasnya PMT merupakan sebuah entiti perkhidmatan sokongan yang menyediakan kemudahan-kemudahan yang berkaitan dengan Teknologi Maklumat dan Komunikasi.  Kemudahan-kemudahan yang disediakan berfokus kepada keperluan-keperluan pengajaran dan pembelajaran serta pentadbiran di kolej universiti ini.

VISI
Beraspirasi untuk menjadi sebuah Pusat Multimedia dan Teknologi yang Memangkin Kemajuan Pendidikan Islam.
"Aspires to be a supportive Multimedia and Technology Centre towards the progress of Islamic Education"

MISI
Meningkatkan Mutu Perkhidmatan Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
"Enhancing the Quality of Information and Communication Technology Services"

MOTO
Menjana Penggunaan Teknologi.
"Generate the Usage of Technology"

NILAI-NILAI TERAS
Inovatif. Proaktif. Kerjasama.
"Innovative. Proactive. Collaborative"

ASPIRASI
  • Melestarikan penggunaan Teknologi Maklumat dan Komunikasi dalam pengajaran dan pembelajaran serta pentadbiran KUPU SB.
  • Memperkasa kemahiran digital sebagai kemahiran abad ke-21 dalam kalangan warga KUPU SB.
  • Mengukuhkan sinergi dengan bahagian-bahagian lain KUPU SB dalam sama-sama meningkatkan mutu perkhidmatan Teknologi Maklumat dan Komunikasi

FUNGSI
  • Memberi perkhidmatan dari segi peralatan pembelajaran, perisian komputer kepada semua fakulti, pusat dan bahagian bagi meningkatkan dan memantapkan perkhidmatan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (ICT) di KUPU SB.
  • Menyediakan prasarana yang stabil dan dikemaskini dari masa ke semasa bagi mensejajarkan keupayaan sistem rangkaian dan aplikasi.
  • Meningkatkan kecekapan aktiviti pentadbiran, pengajaran dan pembelajaran, penyelidikan, pembangunan melalui perkhidmatan ICT.
  • Penempatan pegawai dan kakitangan ICT dari Pusat Kebangsaan E-Kerajaan (EGNC) bagi mengendalikan kerja-kerja ICT.

PENTADBIRAN PUSAT

Adi Rani Soffian bin Abdul Rahman
Pengarah
E-mel :  adi.rahman@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277 ext 801

Hajah Huwaina Sakiinah binti Haji Md Jair
Penganalisa Sistem @ CTO
E-mel :  sakiinah.jair@egc.gov.bn
No. Tel :  2 236277 ext 801

Ahmad bin Haji Damit
Pegawai Teknologi Pendidikan
E-mel :  ahmad.damit@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277 ext 801

Hajah Maslina binti Haji Ahmad
Penjadual (Programmer)
E-mel :  maslina.ahmad@egc.gov.bn
No. Tel :  2 236277 ext 801

Mohammad Suhimi bin Mohd Salleh
Pengendali Sistem Kanan
E-mel :  suhimi.salleh@egc.gov.bn
No. Tel :  2 236277 ext 801

Haji Abdul Hakim bin Haji Abdul Hamid
Pembantu Teknologi Pendidikan
E-mel :  hakim.hamid@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277 ext 801

Syahmi Hasif bin Sabtu
Pembantu Bilik Makmal
E-mel :  syahmi.sabtu@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277 ext 801