Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Skip Navigation LinksFakulti Pendidikan

PENGENALAN

Fakulti Pendidikan pada asalnya adalah sebuah Jabatan Pendidikan di Kolej Universiti Perguruan Ugama Seri Begawan KUPU SB yang kemudiannya dinaikkan taraf menjadi sebuah Fakulti pada tahun 2008.

Fakulti ini adalah salah satu dari tiga fakulti yang terdapat di Kolej Universiti Perguruan Ugama Seri Begawan (KUPU SB) dan setakat ini telah menawarkan dua program pengajian di samping menawarkan beberapa kursus-kursus singkat yang berkaitan dengan perguruan.

Fakulti Pendidikan bertanggung jawab dalam menyedia, menawarkan kursus–kursus pendidikan bagi keperluan pengajaran dan pembelajaran kepada pelajar KUPU SB.

MATLAMAT
Menyediakan tenaga akademik yang berilmu, beramal dan kemahiran dalam bidang pendidikan.

OBJEKTIF
  • Membantu pelajar dalam memperoleh ilmu dan kemahiran bersesuaian dalam bidang pendidikan
  • Memudahkan usaha pelajar bagi mengenalpasti dan menangani isu – isu serta masalah pendidikan.

PROGRAM YANG DITAWARKAN

Fakulti Pendidikan menawarkan empat (4) program pengajian:
1.  Sarjana Perguruan Ugama (Kurikulum)
2.  Sarjana Perguruan Ugama (Pengurusan dan Pentadbiran)
3.  Sarjana Perguruan Ugama (Penyeliaan)
4.  Diploma Perguruan Ugama Lepasan Ijazah


PENTADBIRAN FAKULTI

Prof. Madya Dr. Mohd Zahiri bin Awang Mat
Dekan
E-mel :  zahiri.mat@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277

Prof. Madya Dr. Misnan Jemali
Timbalan Dekan
E-mel :  misnan.jemali@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277

Pengiran Haji Amirul Amin bin Pengiran Haji Jamaluddin
Penolong Pendaftar
E-mel :  amirul.jamaluddin@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277 ext 417


STAF AKADEMIK


Prof. Madya Dr. Norshah Saad
Profesor
E-mel :  shah.saad@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277

Dr. Ahmad Yunus bin Kasim
Penolong Kanan Profesor
E-mel :  yunus.kasim@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277

Dr. Ismail Abas
Penolong Kanan Profesor
E-mel :  ismail.abas@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277

Haji Roslan bin Untong
Pensyarah
E-mel :  roslan.untong@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277 ext 142

Dr. Haji Zulkifli bin Haji Zakaria 
Pensyarah
E-mel :  zulkifli.zakaria@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277

Hajah Norwati bin Haji Abu Bakar 
Pensyarah
E-mel :  norwati.bakar@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277

Ali Hardi bin Haji Mohammed 
Penolong Pensyarah
E-mel :  hardi.mohammed@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277

Norapizah binti Zalani
Penolong Pensyarah
E-mel :  norapizah.zalani@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277

Ahmad Humaizi bin Samihon
Penolong Pensyarah
E-mel :  humaizi.samihon@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277

Mohammad Hilmy Baihaqy bin Haji Awang Yussof
Penolong Pensyarah
E-mel :  baihaqy.yussof@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277

Pengiran Siti Katijah binti Pengiran Sulaiman
Penolong Pensyarah
E-mel :  katijah.sulaiman@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277

Kharhan bin Haji Jait
Penolong Pensyarah (cuti belajar)
E-mel : kharhan.jait@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277

PERKERANIAN

Hajah Norliani binti Haji Mohin
Pekerja Tingkat IV
E-mel :  norliani.mohin@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277 ext 414

Norkatizah binti Mat Serudin
Pembantu Kerani
E-mel :  norkatizah.serudin@kupu-sb.edu.bn
No. Tel :  2 236277 ext 420